Zgłaszanie zakażenia SARS-CoV-2 w czasie ciąży u matek dzieci z wrodzonymi wadami rozwojowymi

Szanowni Państwo,

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną SARS-CoV-2 (COVID-19) na świecie oraz wytycznymi EUROCAT prosimy o zgłaszanie każdego przypadku zakażenia SARS-CoV-2 w czasie ciąży u matek dzieci z wrodzonymi wadami rozwojowymi, z uwzględnieniem następujących informacji:

• okres ciąży, w którym doszło do zakażenia matki SARS-CoV-2;

• opis objawów klinicznych zakażenia SARS-CoV-2 u matki oraz dziecka;

• wyniki wykonanych u matki oraz dziecka badań laboratoryjnych w kierunku SARS-CoV-2 (w tym: materiał oraz metoda badania).

Ponadto prosimy o zgłaszanie szczepień ochronnych wykonanych u matki dziecka w okresie ciąży, np. szczepienia przeciwko grypie.